ИНИС на 64. Међународном београдском сајму књига 2019.

Институт за новију историју Србије већ четврту годину узастопно врло успешно наступа на "Међународном београдском сајму књига".

Као и претходних година сарадници института представљали су знатижељним посетиоцима издања ИНИС-а.

22. октобра на слици с лева: Радосав Туцовић (докторанд), др Срђан Мићић, др Бојан Симић, Давор Стипић (докторанд)

Ове године ИНИС је имао неколико вредних издања:

• Др Александар В. Милетић, "Преломна времена: Милован Ђилас и западно европска социјалистичка и социјалдемократска левица 1950-1954".

• Др Бојан Симић, "Милан Стојадиновић и Италија: између дипломатије и пропаганде".

• Др Радмила Радић, "Мисија британске хришћанске заједнице у Краљевини Југославији".

• PhD Radmila Radić, "The Mission of the British Young Men's Christian Association in the Kingdom of Yugoslavia"

• Др Момчило Исић, "Основно школство у Краљевини Србији за време Првог светског рата".
  • Др Слободан Селинић, "Књижевна дипломатија: Међународна сарадња југословенских писаца од средине педесетих до краја седамдесетих година 20. века"
  • Др Петар Драгишић, "Шта смо знали о Италији? Поглeди из Бeогрaдa нa Итaлију 1955-1978"

• Др Петар Драгишић, "Зидари туђе среће: Екомонска емиграција из Југославије."

• Др Петар Драгишић, "Ко је пуцао у Југославију? Југословенска политичка емиграција на Западу 1968–1980"
  • Олга Манојловић Пинтар, Вера Гудац Додић, (ур.), Традиција и трансформација: транснационална искуства југословенске историје - зборник радова", Књ. 2

Услед велике читаности репринтовано је издање др Срђана Мићића, "Од бирократије до дипломатије. Историја југословенске дипломатске службе 1918–1939". Књига је због свог значаја и квалитета добила награду Архива Србије.

Такође је доштампан и зборник радова "Србија у модернизацијским процесима ХХ века" који је уредила Латинка Перовић, а који је 1994. окупио најугледније српске историчаре. Захваљујући квалитету својих радова, обрађеним темама, овај зборник је и даље актуелан у науци.

Драге колеге, читатељи... ДОБРОДОШЛИ!