Промоција књиге "Аустралијанци са Србима у Првом светском рату"

Амбасада Аустралије и Институт за новију историје Србије организују промоцију књиге Аустралијанци са Србима у првом светском рату.

Промоција ће се одржати у Историјском музеју Србије у среду, 26. априла у 18ч (Трг Николе Пашића 11).

Аутор књиге, Бојан Пајић, аустралијски је војни историчар српског порекла. Књига говори о учешћу око 1500 Аустралијанаца и Новозеланђана у борбама на српском ратишту током Првог светског рата, тема којом се ретко ко бавио до сада, било на англо-саксонском или српском говорном подручју.

Књига представљаи и дивно сведочанство о дуготрајном пријатељству између Србије и Аустралије.

На промоцији ће говорити:

-              Данијел Емери - амбасадор Аустралије у Србији

-              Бојан Пајић – аутор књиге

-              Миле Бјелајац – директор Института за новију историју Србије и

-              Кети Хенкок и Ричард Кук – потомци Аустралијанаца који су учествовали у Првом светском рату у Србији

Књига је преведена и штампана средствима амбасаде Аустралије у 1000 примерака, а уз помоћ Института за новију историје Србије биће дистрибуирана библиотекама широм Србије.