НАУЧНА ТРИБИНА ИНСТИТУТА / Lectures аt the Institute Програм рада Научне трибине у првој половини 2007. године

У оквиру научне трибине Института за новију историју Србије у претходном периоду научној јавности су своја најновија истраживања и анализе представили сарадници два историјска института који се баве анализама историје двадесетог века. Иновативни закључци изведени из компаративних истраживања развили су богату дискусију и отворили путеве новим посматрањима проблема који су се нашли у фокусу предавача. Март 2007: Мр Владимир ПЕТРОВИЋ Концепт суочавања са прошлошћу као слепа мрља савремене историографије – ка превазилажењу раскорака Април 2007: Мр Сања ПЕТРОВИЋ ТОДОСИЈЕВИЋ Под окриљем "домовинског кутка". Приватност деце у социјалистичкој Југославији као изазов за државу и поредак. Мај 2007: Александар ЖИВОТИЋ Перцепција Блиског истока у југословенској јавности 1945–1956. Rewiews. Зборник Историја и сећање, Студије историјске свести Крајем децембра 2006. године из штампе је изашао зборник Историја и сећање, Студије историјске свести, у издању Института за новију историју Србије, који је приредила др Олга Манојловић Пинтар. Зборник је настао као резултат рада Научне трибине Института за новију историју Србије током 2005/2006. године.