ВЕЛИКИ УСПЕХ! Одобрен пројекат сарадницима ИНИС-а

У врло оштрој конкуренцији у  оквиру Програма за изврсне пројекте младих истраживача (ПРОМИС) Фонда за науку Републике Србије одобрено је финансирање пројекта "Yugoslavia’s Comparative Historical Experience with the Policies of Alliance-making and Neutrality/Non-Alignment", који је предложио тим младих сарадника Института за новију историју Србије.

Руководилац овог важног, двогодишњег, пројекта биће др Срђан Мићић, научни сарадник Института за новију историју Србије, а на пројекту ће учествовати научни сарадник др Јован Чавошки, научни сарадник др Александар В. Милетић, истраживач сарадник Наталија Димић и др Александар Животић, ванредни професор на Филозофском факултету Универзитета у Београду.

Треба навести да је одобрено финансирање само 59 пројакта од 585 пријављених, али само 6 пројеката је одобрено из области друштвено-хуманистичких наука, међу којима и пројекат сарадника ИНИС-а.

ЧЕСТИТАМО!