Одржана промоција зборника „On the Fault Lines of European and World Politics.Yugoslavia between Alliances and Neutrality/Non Alignment“

У понедељак 11.07.2022. године у 18.00 часова у хотелу „Цептер“ Теразије број 10 одржана је промоција зборника:

Зборник је резултат научноистраживачког рада на пројекту под називом „Yugoslavias Comparative Historical Experience with the Policies of Alliance-making and Neutrality/Non-Alignment“ акроним YЕH евиденциони број 6062589 у оквиру Програма за изврсне пројекте младих истраживача – ПРОМИС који финансира Фонд за науку Републике Србије.

О зборнику су говорили др Миле Бјелајац, научни саветник и директор Института за новију историју Србије,  проф. др Мира Радојевић, редовни професор Филозофског факултета Универзитета у Београду и дописни члан САНУ, као и уредници зборника др Јован Чавошки, виши научни саветник Института за новију историју Србије и др Срђан Мићић, научни сарадник Института за новију историју Србије.

Након представљања, дискусија је настављена на коктелу.