Потписан уговор о сарадњи са Center for Study of Civilizations, Capital Normal University Peking

Колега др Јован Чавошки је током јула месеца боравио у Пекингу и том приликом потписан је уговор о сарадњи са Центром за студије цивилизација из Пекинга (Center for Study of Civilizations, Capital Normal University). Реч је о једној од водећих кинеских научних институција посвећених изучавању савременог Балкана.
Уговор су потписали Јован Чавошки са стране Института за новију историју Србије и директор Центра професор Лијанг Џанђун (Liang Zhanjun).

Током свог боравка колега Чавошки је имао бројне сусрете са различитим члановима кинеске академске заједнице. Реч је о колегама из неколико адакемских и научних институција из Пекинга и Шангаја. Током сусрета колега Јован је разговарао о могућностима даље сарадње, као и могућем потписивању уговора о сарадњи између Института за новију историју Србије и кинеских академских и научних институција.

Колега Чавошки је  докторирао 2014. на Универзитету у Пекингу, а 2022. објавио капиталну књигу "Non-Aligned Movement Summits" у издаваштву Булмсберија

(Bloomsbury Academic)

Фотографија: Јован Чавошки