Predstavljanje zbonika radova u Narodnom muzeju u Čačku

U petak 15. aprila 2022. u prostorijama Narodnog muzeja u Čačku, predstavljen je zbornik radova "80 godina od izbijanja Drugog svetskog rata na prostoru Jugoslavije i stradanja grada Kragujevca: novi pomaci ili revizija istorije" koga su zajedničkim snagama izdali Centar za naučnoistraživački rad Srpske akademije nauka i umetnosti i Univerziteta u Kragujevcu i Institut za noviju istoriju Srbije. Zbornik su uredili dr Dmitar Tasić, viši naučni saradnik INIS-a i  Lela Vujošević.

U okviru zbornika nalaze se četiri tematske celine Zbornika (Revizionizam; Genocid i kultura sećanja; Pod okupacijom; Međunarodni kontekst) možete čitati radove: Mileta Bjelajca, Dubravke Stojanović, Bojana Dimitrijevića, Davora Stipića, Viktora Bejatovića, Nenada Karamijalkovića, Nemanje Devića, Marijane T. Mraović, Radeta Ristanovića, Aleksandra Stojanovića, Miloša Timotijevića, Milane Živanović, Zorana Janjetovića, Miljana Milkića i Aleksandra Rakonjca.