Davoru Stipiću nagrada ,,Ženi Leblˮ

Nagrada ,,Ženi Leblˮ za najbolje književno ili naučno delo sa jevrejskom tematikom sa prostora bivše Jugoslavije, koju na tradicionalnom godišnjem konkursu dodeljuje Savez jevrejskih opština Srbije, ove godine otišla je u ruke naučnog saradnika Instituta za noviju istoriju Srbije dr Davora Stipića za rukopis njegovog doktorata na temu Odnos prema Holokaustu u Jugoslaviji 1945-1991, odbranjenog na Filozofskom fakultetu u Beogradu u maju ove godine. Odluku o nagradi doneo je stručni žiri koji su činili istoričar prof. dr Milan Ristović, književnik Filip David i književni kritičar Bogdan A. Popović. Inače konkurs Saveza jevrejskih opština Srbije, održava se tradicionalno jednom godišnje od 1955. godine i dodeljuje se radovima iz oblasti istorije, književnosti, umetnosti, memoarske građe, a među dosadašnjim učesnicima i nagrađenima na konkursu su i brojna poznata imena poput Filipa Davida, Danila Kiša, Ljubivoja Ršumovića, Davida Albaharija, Gordane Kuić itd.