Mile Bjelajac — Apis je pokušao da spreči Sarajevski atentat/ Rubikon podkast 22

Gost Rubikona povodom Dana pobede u Prvom svetskom ratu je bio dr Mile Bjelajac, srpski  politikolog, doktor istorijskih nauka, univerzitetski profesor i direktora Instituta za noviju istoriju Srbije.

Zašto Zapad pravi reviziju istorije? Ko optužuje Srbiju da je izazvala Prvi svetski rat? Kako je napravljen ultimatum Srbiji da u svakom slučaju dođe do rata? Kako Nemačka napadajući Srbiju pokušava da sa sebe skloni stigmu za dva svetska rata? Kako su Srbi izvojevali velike pobede u Prvom svetskom ratu? Šta je odlikovalo slavne srpske oficire? Uticaj Rusije na Veliki rat? Zašto je Apis pokušao sprečiti Principa u atentatu? Koliki je značaj Solunskog fronta na ishod rata? Kome je smetala Crna Ruka? Kako se falsifikuje istorija zarad politike?

izvor: Rubikon pres